У 1788 році на березі річки Рось почалося будівництво дендрологічного парку “”Олександрія” в місті Біла Церква. Парк названо в честь її засновниці Олександри Браницької.
Сьогодні, це головна перлина нашого міста, де зростає понад 2500 видів рослин.
Парк відкритий для відвідування і поєднує в собі історичну спадщину, казкові пейзажі та екологічний туризм.
Здобувачі освіти гуртожитку на виховній годині ознайомилися з історією парку, краєвидами, знищеними будівлями та рослинністю.
” Олександрія… Диво світу! Ошатно листя розсипа,
І смак повітря жовтий, стиглий, запрошує у забуття.
Душа споріднена з тобою, в галявинах купаюсь я,
І руки тягнуться до сонця, картина часу ожива.
Як пані я ходжу стежками, любуюсь, як мале дитя,
Назустріч бажаній природі, яка так ніжно пригорта.
І оглядаю всі куточки, милуюсь озером, струмком, –
Душа в раю відпочива, навколо створює дива.
Олександрія… Серцю мила, споріднена з тобою я,
Обожнюю твої принади і з ними лину в майбуття.
Олександрія… Любов моя!”
Р. Усенко

