Психологічна служба

Виховна робота

Метою діяльності психологічної служби Білоцерківського механіко-енергетичного фахового коледжу є  сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу.

У своїй діяльності психологічна служба керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, чинного законодавства України, а також «Положенням про психологічну службу в системі освіти України (Наказ Міністерства освіти
і науки України від 22 травня 2018 року № 509 зареєстрований в Міністерстві
юстиції України 31 липня 2018 р. за № 885/32337).

Діяльність психологічної служби забезпечується практичним психологом та соціальним педагогом.

Гайдук Тетяна Олександрівна - cоціальний педагог

Соціальний педагог забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей та молоді в системі освіти, сприяє взаємодії навчального закладу, сім’ї, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінальної поліції у справах дітей та інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, неурядових та громадських організацій з метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку.

Основні функції соціального педагога:

– діагностика – виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;

– профілактика – своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;

– консультування – багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;

– зв’язки з громадськістю – діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;

– просвіта – формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.

Бевзюк Ольга Петрівна - практичний психолог

 

Практичний психолог виконує функції:

– психодіагностичну : психологічне обстеження учнів, студентів, їхніх груп та колективів, моніторинг змісту і умов індивідуального розвитку студентської молоді, визначення причин, що ускладнюють їх розвиток та навчання;

– корекційно-відновлювальну та розвивальну:

здійснення психолого-педагогічних заходів з метою усунення відхилень у психофізичному та індивідуальному розвитку і поведінці, схильності до залежності та правопорушень, подолання різних форм девіантної поведінки, формування соціально-корисної життєвої перспективи;

– психологічно – просвітницьку:

переконує учнів в доцільності дотримання соціально значимих норм та правил поведінки, ведення здорового способу життя; сприяє попередженню негативних явищ в студентському середовищі; освітня робота з пропагуванням психологічних знань серед батьків та педагогічних працівників;

– консультаційну:

допомога всім учасникам навчально-виховного процесу з питань навчання та виховання учнів, студентів;

– організаційно-методичну:

оформлення документів, обробка результатів психологічних досліджень, відвідування семінарів, робота у бібліотеці, самоосвіта, самопідготовка.

НОВИНИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Як звички впливають на твоє здоров’я?

У сучасному суспільстві почали загострюватись проблеми, які пов’язані з тютюнопалінням, наркоманією та алкоголем. На даному етапі розвитку ці звички стали дуже розповсюдженими серед підростаючого покоління, студентської молоді. Психологічною службою для здобувачів освіти І-ІІ курсу були проведені профілактично- просвітницькі заняття “Як звички впливають на твоє здоров’я? Шкідливі звички, чи життя в…

Гарячі лінії психологічної допомоги

“Людина в біді” Вся Україна,0 800 210 160, цілодобово Військові, жертви насилля, люди у складних життєвих обставинах, діти та підлітки, жінки, медичні працівники, літні одинокі люди, усі, кому потрібна психологічна підтримка. Teenergizer Вся Україна, https://teenergizer.org/consultations/, Психологічні консультації для підлітків Гаряча лінія з питань запобігання самогубствам та профілактики психічного здоров’я “Lifeline Ukraine”…

Спілкування з батьками. Труднощі у спілкуванні?

Напевно у тебе були ситуації, коли здається, що в родині ніхто не враховує твою думку, особливо батьки? У відповідь на це ти, скоріше за все, дратуєшся, сваришся з ними, сердишся. Але зовсім не спілкуватися з батьками не виходить, адже ви живете разом. Не йти ж тобі на вулицю через тотальне…

Інформаційно-просвітницькі заняття для здобувачів освіти І-ІІ курсу

Протягом двох тижнів психологічна служба коледжу проводила інформаційно-просвітницькі заняття для здобувачів освіти І-ІІ курсу на теми «Життя- найвища цінність» та «Попередження шкідливих звичок». Основною метою заходів є сприяння формуванню позитивного ставлення до здорового способу життя підлітків, до самовизначення, що є позитивним, а що – негативним у житті. Є чимало цінностей,…

Заняття з елементами тренінгу “Дозволь собі бути щасливою”

Чи знаєте ви, що думки матеріалізуються? Вже давно доведено цей факт і підтверджено, що наші думки через якийсь час знаходять матеріальне втілення. Якщо думати про погане, воно і станеться, як і в разі, якщо думати про хороше. Досвідчені психологи настійно рекомендують направляти власні думки в позитивне русло. Практичний психолог провела…

Лінійка на тему: «Запобігання домашньому насильству»

Намагаючись вирішити проблему домашнього насильства, 07 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, в якому запропоновано новий підхід (із використанням європейських стандартів) до боротьби з цим негативним явищем у суспільстві. Новий закон набув чинності 07 січня 2018 року. А 11 січня 2019 року…

Заняття з елементами тренінгу для педагогічних працівників

У коледжі відбулося заняття з елементами тренінгу для педагогічних працівників, яке підготувала та провела практичний психолог Ольга Бевзюк на тему: “Збереження психологічного здоров’я педагогів”. Робота на занятті була спрямована на пошук ефективних методів покращення та стабілізації емоційного стану, зменшення психологічної напруги, формування навички самопізнання та ефективної взаємодії педагогічних працівників.

Просвітницькі заняття для здобувачів освіти “Нова небезпечна субкультура: хто такі ПВК “Редан”, звідки вони в Україні та що з ними не так”

ПВК “Редан” – так називають нову агресивну субкультуру, яка останнім часом поширюється в Україні. Її учасниками часто стають підлітки і влаштовують масові бійки. Ця субкультура пішла з популярного японського підліткового аніме “Hunter x Hunter”. Але в РФ дана субкультура з’явилась, як так зване – бандитське угруповання ПВК”Редан”, що є пропагандою…

Профілактика ризикованої поведінки

Працівниками психологічної служби коледжу активізована діяльність із здобувачами освіти з метою поширення інформаційно- просвітницької роботи, яка направлена в першу чергу на поглиблення знань з профілактики ризикованої поведінки. Дані заходи були направлені на підвищення рівня обізнаності молоді з питань збереження їх психічного здоров’я, запобігання правопорушень, попередження ризикованої поведінки в навчальному закладі,…

16 днів проти насильства

В рамках кампанія “16 днів проти насильства” у БМЕФК психологічною службою було проведено ряд інформаційно-просвітницьких та профілактичних заходів з метою підвищення обізнаності учасників освітнього процесу щодо подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, захисту прав жінок, боротьбі з ВІЛ/СНІД та проблем осіб з інвалідністю.
Меню