Психологічна служба

Виховна робота

Метою діяльності психологічної служби Білоцерківського механіко-енергетичного фахового коледжу є  сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу.

У своїй діяльності психологічна служба керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, чинного законодавства України, а також «Положенням про психологічну службу в системі освіти України (Наказ Міністерства освіти
і науки України від 22 травня 2018 року № 509 зареєстрований в Міністерстві
юстиції України 31 липня 2018 р. за № 885/32337).

Діяльність психологічної служби забезпечується практичним психологом та соціальним педагогом.

Гайдук Тетяна Олександрівна - cоціальний педагог

Соціальний педагог забезпечує соціально-педагогічний патронаж дітей та молоді в системі освіти, сприяє взаємодії навчального закладу, сім’ї, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінальної поліції у справах дітей та інших підрозділів державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, неурядових та громадських організацій з метою адаптації дитини до вимог соціального середовища і створення умов для її сприятливого розвитку.

Основні функції соціального педагога:

– діагностика – виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;

– профілактика – своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;

– консультування – багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;

– зв’язки з громадськістю – діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;

– просвіта – формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.

Бевзюк Ольга Петрівна - практичний психолог

 

Практичний психолог виконує функції:

– психодіагностичну : психологічне обстеження учнів, студентів, їхніх груп та колективів, моніторинг змісту і умов індивідуального розвитку студентської молоді, визначення причин, що ускладнюють їх розвиток та навчання;

– корекційно-відновлювальну та розвивальну:

здійснення психолого-педагогічних заходів з метою усунення відхилень у психофізичному та індивідуальному розвитку і поведінці, схильності до залежності та правопорушень, подолання різних форм девіантної поведінки, формування соціально-корисної життєвої перспективи;

– психологічно – просвітницьку:

переконує учнів в доцільності дотримання соціально значимих норм та правил поведінки, ведення здорового способу життя; сприяє попередженню негативних явищ в студентському середовищі; освітня робота з пропагуванням психологічних знань серед батьків та педагогічних працівників;

– консультаційну:

допомога всім учасникам навчально-виховного процесу з питань навчання та виховання учнів, студентів;

– організаційно-методичну:

оформлення документів, обробка результатів психологічних досліджень, відвідування семінарів, робота у бібліотеці, самоосвіта, самопідготовка.

НОВИНИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Здоровʼя та шкідливі звички. Чи хочеш ти бути заручником свого організму?

Соціальним педагогом для здобувачів освіти І курсу була проведена лінійка «Здоровʼя та шкідливі звички. Чи хочеш ти бути заручником свого організму?». Метою заходу було поглибити знання здобувачів освіти про здоровʼя та фактори, що впливають на формування здоровʼя; про шкідливий вплив тютюну, алкоголю, наркотиків на молодий організм; пропагувати здоровий спосіб життя.…

Онлайн зустріч з експертом-психологом Дафною Максимов Шарон

7 березня в коледжі психологічна служба разом із здобувачами освіти долучились до онлайн зустрічі з експертом-психологом Дафною Максимов Шарон, освітнім психологом, міжнародним експертом по роботі із травмою та посттравмою у дітей та підлітків, керівником міжнародного проекту Хібукі-терапія, здобувачем РhD з психології кафедри ПУ ЦІПО ДЗВО “УМО” (Ізраїль). Присутні дізнались про…

Безпечна поведінка в інтернеті

Актуальність проблеми безпечного Інтернету потребує постійної та пильної уваги зі сторони батьків та педагогів. Соціальний педагог провела заняття зі здобувачами освіти 1, 2 курсів «Безпечна поведінка в інтернеті» з метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту…

Ненасильницька поведінка та спілкування – перша сходинка у побудові світу без насильства.

Щоб навчитися розпізнавати погрози, переслідування, залякування, приниження, образи, обмеження, контроль , різні види насильства та абʼюзивні стосунки, практичний психолог разом із студентами першого курсу пройшли ігрофікований онлайн-квест «Живи без ілюзій», створений Ла Страдою. Це квест з попередження насильницьких стосунків. Ніколи не допускайте насильство у своєму житті!

Акція “16 днів проти насильства”

З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його; створення безпечного освітнього середовища у закладі освіти; запобігання вчинення здобувачами освіти злочинів та правопорушень; проявів булінгу в освітньому просторі; формування позитивних соціальних установок; попередження вживання алкогольних,…

Заняття на тему «Підлітки та наркоманія. Вплив наркотиків на психіку людини»

Заняття на тему «Підлітки та наркоманія. Вплив наркотиків на психіку людини» провела практичний психолог Бевзюк Ольга. У ході спілкування із здобувачами освіти практичний психолог коледжу наголосила на негативному впливі наркотичних засобів та психотропів на здоров’я людини. «Існує чимало різновидів наркотиків – “популярних” і мало знаних в світі. Та всі вони…

Толерантність- це сучасно!

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини. Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур…

Заняття з елементами тренінгу “Я обираю життя!”

Життя кожної людини безцінне. Нерозумно ри­зикувати життям лише для того, щоб на повну си­лу відчути всю його чарівність, його справжній смак і сенс. Замислитися про цінність жит­тя, коли воно майже все ще попереду, все-таки треба, щоб оцінити по-справжньому те, що ми маємо й більш дбайливо ставитися до цього безцінного скарбу.…

Заняття на тему “Життя – найбільша цінність”

Соціальним педагогом були проведені заняття зі здобувачами освіти першого курсу на тему «Життя – найбільша цінність». Метою даних занять було сприяти розумінню поняття цінності і неповторності людського життя, поняття щастя, як необхідної складової життя людини; вчити визначати життєві цінності та приймати відповідальні рішення, робити вибір, від якого залежить майбутнє; визначати…

Лекторій «Скажемо насильству – НІ!»

Соціальним педагогом був проведений лекторій зі здобувачами освіти першого курсу «Скажемо насильству – НІ!». Метою заходу було: ознайомити здобувачів освіти з поняттям «насильство», його видами та проявами, розвити навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування.
Меню