Історія коледжу

Про коледж

У стародавньому місті над Россю розташований Державний вищий вавчальний заклад «Білоцерківський механіко-енергетичний технікум». Цей заклад має свою давню історію. Спочатку це було профтехучилище №19, яке вперше гостинно відкрило свої двері для учнів 25 листопада 1972 року.

Базовим підприємством СПТУ №19 стало виробниче об’єднання шин і ГТВ. Першим директором училища був Самолюк Василь Григорович.

Досвідчені майстри виробничого навчання, висококваліфіковані педагоги згуртували в той час учнівський колектив. Свідченням цього є висока нагорода – перехідний червоний прапор Ради Міністрів УРСР.

З кожним роком піднімався престиж навчального закладу в місті, області, республіці та за її межами. Так, 6 квітня 1979 року училище відвідала профспілкова фінська делегація з метою обміну досвідом. 18 червня 1979 року з цією ж метою в гостях побувала німецька делегація системи профтехосвіти.

З травня 1984 року директором училища став Душко Ігор Іванович. За цей час поліпшилась матеріально-технічна база кабінетів, майстерень, лабораторій, підвищували свою фахову майстерність викладачі та майстри виробничого навчання. В навчальному закладі були створені всі необхідні умови для успішного навчання і всестороннього розвитку учнів. Після занять займалися спортом, художньою самодіяльністю, технічною і предметною творчістю, самопідготовкою. 17 грудня 1992 року директором навчального закладу призначено Азаренкова Миколу Йосиповича. А 17 серпня 1993 року училище отримало статус вищого професійного училища (наказ №305 від 17.08.1993р. „Про відкриття вищого професійного училища №9”). Також відповідно до рішення ДАК від 11 липня 2000 року, протокол №28, училище було акредитоване за І рівнем (сертифікат серії НД-І №106009), що дало право отримувати не тільки професії, а й спеціальності на третьому ступені навчання.

Навчальний заклад є членом Навчально-науково-методичного комплексу, заснованого за наказом Міністерства освіти і науки України №324 від 03.09.1998 року, що дає можливість співпрацювати з Національним технічним університетом України „КПІ”. Щороку близько 40% випускників стають студентами інженерних факультетів технічних університетів України. І все це завдяки сучасному керівництву – з 1999 року заклад очолює Білан Микола Олексійович.

В серпні 2007 року навчальний заклад увійшов в сотню найкращих професійно-технічних навчальних закладів України. А в жовтні 2008 року у м. Києві відбулося урочисте вручення Білоцерківському ВПУ №9, в особі директора училища Білана М.О., відзнаки „Флагман освіти і науки України”.

З 2010 року  навчальний заклад підняв свій рівень та став Державним вищим навчальним закладом «Білоцерківський механіко-енергетичний технікум».

На сьогодні заклад забезпечений сучасними засобами інформації та інформаційними технологіями, які впроваджуються у освітній процес. Комп’ютерні технології застосовуються під час викладання спеціальних та загальнотехнічних дисциплін.

За роки існування заклад підготував понад 17000 кваліфікованих робітників та більше 1500 молодших спеціалістів. Гордістю закладу є випускники, які стали ветеранами виробництва: Сирота В. В., Семановська Л. Г., Гайдук С. І.. А Окунь К. І. не лише ветеран виробництва, а й інструктор виробничого навчання, має відзнаку від Президента України „3аслужений працівник промисловості України”, прізвище внесено в золотий фонд України.

Пишається наш заклад і іншими випускниками, які стали видатними спортсменами: Віталій Заєць – чемпіон світу з велоспорту, Ходаківський Володимир – майстер спорту Міжнародного класу з боксу, 5-тиразовий переможець першості України, призер першості Європи та світу серед молоді, переможець 4-х міжнародних турнірів, які проводилися в Україні, Австрії, Угорщині, Греції.

Наші надії на майбутнє пов’язані з тим, хто тільки має сісти за студентську лаву, щоб творити та примножувати славні здобутки та традиції нашого навчального закладу.

Меню