День народження Ліни Костенко

Новини

Українська поетеса, письменниця та громадська діячка Ліна Костенко, 19 березня, святкує свій День народження. Одній із найвідоміших українок сучасності виповнилося 93 роки.

Ліну Костенко вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами.
Писати Костенко почала у літературній студії при журналі «Дніпро», якою опікувався Андрій Малишко. Перші вірші поетеси надрукували, колі їй було 16 років. По завершенню навчання в Київському педагогічному та Московському літературному інститутах, вона мала вже три збірки. Однак згодом вірші поетеси почали виходити самвидавом. Пізніше на ім’я Ліни Костенко взагалі наклали табу у видавничому світі, тому вона змушена була писати «у стіл» 16 років. Причиною стала політична позиція авторки. Ліна Костенко була однією з лідерок шістдесятницького руху та, серед іншого, приходила на суди до дисидентів, яким влада СРСР інкримінувала «антирадянську діяльність та пропаганду».

За своє життя Ліна Костенко не раз відмовлялася від нагород. Її вислів «Політичної біжутерії не ношу» став крилатим.

Коли у 2022 році Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну поетеса вперше за 12 років дала інтерв’ю. Вона розповіла, що працювала навіть тоді, коли під Києвом точилися бої.

З нагоди відзначення Дня народження Ліни Костенко, учень нашого закладу, Кашуба Іван, група СР 23 продекламував вірш Ліни Костенко “Крила”.

Наступний запис
Всесвітній день поезії
Попередній запис
Річниця трагедії в Маріуполі
Меню