На високому скелястому березі Росі, заснованим великим князем київським Ярославом Мудрим, в мальовничому куточку масиву Леваневського, розташувався гуртожиток ДВНЗ «БМЕТ».
Комфортно він себе почуває серед лісових дерев, які дають приємну тінь влітку і свіжий аромат під час цвітіння, а й несуть в собі певну енергетику тому, що їх ще висадили ветерани закладу в 1972 році.
У нашому гуртожитку затишно й привітно. Ми маємо змогу запросити до проживання 150 учнів та студентів. Вартість проживання для студентів – 450 гривень за місяць, учні проживають безкоштовно.
Гуртожиток задовольняє всі потреби проживаючих. Обладнаний він душовою кімнатою, кімнатою для прання білизни з сучасно пральною машиною, сушкою, кухнею з сенсорними плитами для приготування їжі, кімнатою відпочинку, «Світлицею», кімнатою для занять гуртковою роботою.
В приміщенні гуртожитку розташована бібліотека, є тенісний стіл.
Гордість гуртожитку – спортивна кімната, де можна віджати штангу, гантелі, побити грушу, відкорегувати талію, віджатися на стінці з турніком.
Для студентів закуплені двоповерхові ліжка та сучасні меблі.
Тож запрошуємо вас до нашого гуртожитку!
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Це положення регламентує функціонування студентського гуртожитку ДВНЗ «БМЕТ», визначає порядок надання житлової площі в гуртожитку, умови проживання, правила внутрішнього розпорядку (далі – Положення).
- Студентський гуртожиток ДВНЗ «БМЕТ» призначений для проживання на період навчання іногородніх учнів та студентів, а також учнів та студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за умови відсутності в них іншого місця проживання.
- У гуртожиток можуть бути поселені іногородні учні та студенти заочної форми навчання на період проведення екзаменаційної сесії, іногородні абітурієнти на період проведення вступних випробувань, а також абітурієнти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за умови відсутності в них іншого місця проживання.
- Поселення учнів та студентів до гуртожитку здійснюється рішенням директора ДВНЗ «БМЕТ» за погодженням з заступником директора з виховної роботи. При поселенні укладається договір.
- Працівники технікуму, як виняток, можуть бути поселені в студентський гуртожиток до закінчення навчального року лише за рішенням директора технікуму і за погодженням з органами студентського самоврядування.
- Проживання в гуртожитку стороннім особам забороняється.
- У гуртожитку повинні забезпечуватись необхідні умови для проживання, самостійної навчальної роботи, відпочинку, виховної роботи. Приміщення санітарно-побутового призначення виділяються і оснащуються згідно з чинними санітарними нормами та правилами утримання гуртожитків.
- Внутрішній розпорядок у гуртожитку встановлюється Правилами внутрішнього розпорядку, що розробляються на підставі цього Положення і затверджуються директором технікуму за погодженням з органами студентського самоврядування.
- Права і обов’язки працівників гуртожитків визначаються посадовими інструкціями, затвердженими директором технікуму.
НАДАННЯ ЖИТЛОВОГО МІСЦЯ В ГУРТОЖИТКУ
- Розміщення учнів та студентів у гуртожитку та виселення з нього, умови проживання, права і обов’язки визначаються Положенням про гуртожиток технікуму, розробленим на підставі примірного Положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу за погодженням з органами студентського самоврядування.
- Розподіл місць проживання у гуртожитках, здійснюється рішенням керівництва технікуму із додержанням санітарних норм за погодженням з органами студентського самоврядування.
- На підставі рішення про надання місць у гуртожитку, директор технікуму чи за його дорученням комендант гуртожитку, укладає договір із учнем або студентом.
- Оформлення необхідних документів, реєстрація та зняття з реєстрації виконується призначеною для цього особою.
- Учень або студент, який поселяється до гуртожитку, зобов’язаний особисто пред’явити паспорт і здати коменданту гуртожитку (направлення) на право зайняти місце в гуртожитку з попередньою оплатою за проживання.
- Учню та студенту, який поселяється до гуртожитку, указується його житлове місце, надається необхідний інвентар. Учень або студент повинен бути ознайомлений під підпис з Правилами внутрішнього розпорядку гуртожитку та правилами техніки безпеки.
- У разі непередбачених обставин та з поважних причин учні та студенти, які проживають у гуртожитку, можуть бути переселені до іншої кімнати за рішенням адміністрації гуртожитку.
- Вхід до гуртожитку здійснюється по перепусткам, які можна отримати при поселені у вихователя гуртожитку.
КОРИСТУВАННЯ ГУРТОЖИТКОМ. УМОВИ ПРОЖИВАННЯ
- Вільний вхід до гуртожитку для проживаючих до 21:00.
- Відвідувачі мають право перебувати в гуртожитку з 9.00 до 20.00. При вході до гуртожитку відвідувач пред’являє черговому документ, який засвідчує особу. Учень або студент, який проживає в гуртожитку, зобов’язаний особисто зустріти відвідувача і провести відвідувача при його виході з гуртожитку.
- Культурні заходи в гуртожитку здійснюються відповідно до плану, який
розробляється вихователями гуртожитку, культурно-масовим сектором Ради гуртожитку і погоджується з керівництвом ДВНЗ «БМЕТ».
- На кожному поверсі з числа учнів та студентів, які проживають на ньому, обирається староста.
- Учень та студент, який проживає в гуртожитку, має право:
- користуватися приміщеннями навчального, культурно-побутового, медичного та спортивного призначення, іншим обладнанням і майном гуртожитку;
- обирати органи студентського самоврядування гуртожитку і бути обраним до їхнього складу;
- через органи студентського самоврядування гуртожитку брати участь у вирішенні питань, пов’язаних з поліпшенням житлово-побутових умов, організації культурно-виховної роботи і дозвілля, роботи працівників гуртожитку тощо;
- звертатись із скаргами на роботу працівників гуртожитку і житлово-побутові умови, які не відповідають вимогам Положення про студентський гуртожиток і нормам обладнання та утримання гуртожитку, до керівництва ДВНЗ «БМЕТ».
- Учень та студент, який проживає у гуртожитку, зобов’язаний:
- знати і виконувати Правила внутрішнього розпорядку;
- на період зимових (січень) та літніх канікул (липень – серпень місяці) учні та студенти зобов’язані звільнити кімнату, розрахуватися за проживання та послуги з навчальним закладом.
- при порушенні строків або розмірів оплати за користування гуртожитком студент підлягає миттєвому виселенню з гуртожитку.
- своєчасно сплачувати за проживання раз в семестр;
- підтримувати чистоту і порядок у своїх кімнатах та місцях загального користування;
- дбайливо ставитись до майна гуртожитку, економно витрачати тепло, електроенергію і воду;
- забезпечити наявність дублікатів ключів від кімнати у коменданта гуртожитку, а в разі заміни замка у дверях – здати йому відповідний дублікат ключів;
- своєчасно подавати заявки на ремонт електричного, сантехнічного обладнання і меблів;
- про всі надзвичайні події в гуртожитку терміново повідомляти вихователя
гуртожитку та органи студентського самоврядування гуртожитку;
- відшкодовувати заподіяні матеріальні збитки відповідно до законодавства;
- дотримуватися правил техніки безпеки та пожежної безпеки;
- реєструвати додаткові електроприлади в коменданта гуртожитку;
- попереджати коменданта гуртожитку та вихователя при залишенні гуртожитку на тривалий час;
- після закінчення навчання або при достроковому позбавленні права на
проживання в гуртожитку, здати майно гуртожитку, що перебувало в його
користуванні, і кімнату в належному стані та виселитися з гуртожитку в
двотижневий термін.
- Учню та студенту, який проживає у гуртожитку, забороняється:
- переселятися з однієї кімнати в іншу без погодження із комендантом гуртожитку;
- переробляти чи переносити інвентар і меблі з одного приміщення до іншого або виносити їх з гуртожитку без дозволу комендантом гуртожитку;
- проводити електромонтажні роботи в кімнатах та в гуртожитку, переробляти і ремонтувати електроустаткування;
- користуватися електрообігрівачами та електроплитами в житлових кімнатах;
- проводити масові заходи в гуртожитку без дозволу коменданта гуртожитку та вихователя;
- залишати сторонніх осіб після 20:00;
- палити, вживати та зберігати спиртні напої, наркотичні або токсичні речовини, перебувати в гуртожитку в стані алкогольного, токсичного або наркотичного сп’яніння;
- порушувати тишу з 22.00 до 07.00;
- створювати шум, а також вмикати телевізійну, комп’ютерну та аудіоапаратуру на гучність, що перевищує звукоізоляційність кімнати;
- тримати в гуртожитку тварин.
- За активну участь у культурних заходах учні та студенти, які проживають у гуртожитку, можуть бути заохочені.
За порушення Правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку на учнів та студентів, які проживають у гуртожитку, накладаються такі стягнення:
- зауваження;
- догана;
- відмова в поселенні до гуртожитку на наступний навчальний рік;
- розірвання угоди на проживання.
- Заохочення або стягнення учням та студентам, які проживають у гуртожитку, у встановленому порядку виносяться адміністрацією технікуму за поданням з органами студентського самоврядування.
- Порядок проживання учнів та студентів у гуртожитку у канікулярний період визначається директором технікуму.
ВИСЕЛЕННЯ З ГУРТОЖИТКУ
- Абітурієнти, які отримали незадовільну оцінку на вступних випробуваннях, залишають у встановленому порядку місце в гуртожитку з дня оголошення результатів випробувань; абітурієнти, які подали апеляцію, – після підтвердження апеляційною комісією правильності оцінки; абітурієнти, які не зараховані до навчального закладу за конкурсом, – після оголошення результатів конкурсу.
- При відрахуванні з навчального закладу (у тому числі при його закінченні), учні та студенти, які проживали в гуртожитку, залишають його в установленому порядку від дня видачі відповідного наказу. У разі, коли з поважних причин учень або студент не може залишити гуртожиток у відповідний термін, рішенням керівництва технікуму за погодженням з органами студентського самоврядування цей термін може бути продовжений.
- Виселення учня або студента з гуртожитку здійснюється відповідно до законодавства України. У разі порушення учнем або студентом правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку він виселяється, повністю відшкодовуючи заподіяні збитки.
ОПЛАТА
- Вартість місця проживання в гуртожитку складається з вартості його утримання та вартості обов’язкових побутових послуг, що надаються учням та студентам, які проживають у гуртожитку.
- Конкретний розмір оплати за проживання в гуртожитку установлюється
керівництвом технікуму і розраховується відповідно до законодавства, тарифів, порядку розрахунків за комунальні послуги залежно від рівня комфортності житла.
- Конкретний розрахунок розміру оплати та вартості послуг за проживання в гуртожитку має бути доведений до відома учнів та студентів.
ОБОВ′ЯЗКИ КЕРІВНИЦТВА ТЕХНІКУМУ ТА АДМІНІСТРАЦІЇ ГУРТОЖИТКУ
- Керівництво технікуму несе відповідальність за належну експлуатацію і утримання гуртожитку, дотримання в ньому установленого порядку і правил проживання, організацію побуту учнів та студентів, які проживають у гуртожитку, виховної, культурної і спортивно-оздоровчої роботи.
- Керівництво технікуму та адміністрація гуртожитку повинні дотримуватись Положення про гуртожиток технікуму та норм чинного законодавства.
- Керівництво технікуму та адміністрація гуртожитку здійснюють безпосереднє керівництво господарською діяльністю та експлуатацією гуртожитку, організацією проживання та побуту учнів та студентів з додержанням санітарних, екологічних та протипожежних норм.
- Керівництво технікуму та адміністрація гуртожитку зобов’язані:
- забезпечити виконання Правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку;
- утримувати приміщення гуртожитку в належному стані відповідно до встановлених санітарних норм та правил;
- систематично перевіряти санітарний стан та дотримання правил пожежної безпеки в кімнатах гуртожитку;
- укомплектовувати гуртожиток меблями, обладнанням, та іншим інвентарем відповідно до встановлених норм;
- забезпечувати учнів та студентів, які проживають у гуртожитку, необхідним обладнанням, інвентарем, інструментом і матеріалами для прибирання своїх кімнат;
- своєчасно організовувати проведення ремонту гуртожитку, інвентарю,
обладнання, утримувати в належному стані закріплену територію та зелені
насадження;
- здійснювати заходи з покращення житлово-побутових умов у гуртожитку,
своєчасно приймати заходи з реалізації пропозицій учнів та студентів, які проживають у гуртожитку, інформувати їх про прийняті рішення;
- надавати учням та студентам, які проживають у гуртожитку, необхідні побутові послуги, виділяти в гуртожитку приміщення для проведення виховної роботи, самостійного навчання, культурних і спортивних заходів;
- укомплектовувати штати гуртожитку в установленому порядку обслуговуючим персоналом;
- сприяти органам студентського самоврядування гуртожитку у вирішенні питань побуту і відпочинку учнів та студентів, які проживають у гуртожитку;
- інформувати учнів та студентів про прийняття рішень, які стосуються їхнього проживання та побуту;
- забезпечувати необхідне освітлення і тепловий режим у всіх приміщеннях
відповідно до встановлених норм комфортності;
- забезпечувати своєчасне фінансування витрат на утримання гуртожитку.
- Керівництво технікуму спільно з органами студентського самоврядування розглядають суперечності та можливі конфліктні ситуації.
- При виконанні капітального ремонту гуртожитку, якщо його неможливо виконати без відселення, учням та студентам на час ремонту керівництвом технікуму надається місце проживання в іншій вільній кімнаті. Після закінчення капітального ремонту учням та студентам надається житлова площа, яку вони займали раніше.
ФУНКЦІОНУВАННЯ ГУРТОЖИТКУ
- Цільове призначення гуртожитку полягає в забезпеченні житлових, побутових, культурних, спортивних та інших потреб учнів та студентів.
- Управління студентським гуртожитком здійснюється адміністрацією, склад якої визначається директором технікуму.
- Функціональні обов’язки працівників гуртожитку визначаються його керівником. Призначення на посаду і звільнення з посади працівників здійснюються наказом директора технікуму.
ОРГАНИ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ГУРТОЖИТКУ
- У гуртожитку діють органи студентського самоврядування. Вищим колегіальним органом студентського самоврядування в гуртожитку є загальні збори. Керівник органу студентського самоврядування на рівні гуртожитку обирається на загальних зборах, шляхом прямих таємних виборів усіма учнями та студентами гуртожитку. Вищим керуючим органом студентського самоврядування гуртожитку є Студентська рада гуртожитку яка діє відповідно до мети і завдань, що стоять перед студентським самоврядуванням технікуму.
- Студентська рада гуртожитку функціонує з метою забезпечення виконання студентами своїх обов’язків та захисту їх прав і сприяє гармонійному розвитку особистості учня та студента, самоорганізації мешканців гуртожитків та формуванню їх спільних ініціатив. Основними завданнями студентської ради гуртожитку є вирішення питань, пов’язаних із покращенням житлово-побутових умов, стимулювання активної участі студентської молоді в організації свого дозвілля, побутових умов та формування здорового способу життя тощо.
- Студентська рада гуртожитку здійснює наступні повноваження:
- спільно з заступником директора з виховної роботи контролює і проводить поселення студентів в гуртожитку;
- спільно з адміністрацією гуртожитку проводить роботу з виявлення та попередження мешканців гуртожитку, які мають заборгованість по оплаті за гуртожиток;
- контролює/перевіряє дотримання учнями та студентами, та адміністрацією гуртожитку санітарних норм, використання приміщень за призначенням, користування меблями та іншим інвентарем згідно з типовими нормами;
- контролює додержання мешканцями «Правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку», проводить роз’яснювальну роботу з метою попередження порушень «Правил внутрішнього розпорядку»;
- сприяє охороні громадського порядку у гуртожитку та на його території;
- забезпечує захист прав та інтересів студентів, що сприяє задоволенню їх потреб у сфері навчання, побуту, відпочинку тощо;
- допомагає адміністрації гуртожитку в організації побуту учнів та студентів у гуртожитку і здійснює заходи, спрямовані на його поліпшення;
- бере участь в організації дозвілля та відпочинку учнів та студентів;
- пропагує здоровий спосіб життя мешканців гуртожитку;
- проводить інформаційну діяльність;
- скликає загальні збори мешканців гуртожитку для звіту про свою діяльність для вирішення важливих питань самоврядування гуртожитку.
Рада гуртожитку

Актив гуртожитку

Штаб по профілактиці правопорушень
