ЗНО. МОТИВУЮ ТА ПІДТРИМУЮ
Один з найбільш важливих факторів, який забезпечує успішність дитини під час здачі екзаменів – це підтримка батьків.
Завдання батьків – навчити дитину справлятися з різними задачами, виробивши в неї установку: «Ти можеш це зробити». Не секрет, що успішність здачі іспиту багато в чому залежить від налаштування і відношення до нього батьків. Щоб допомогти дітям якомога краще підготуватися до екзаменів, спробуйте виконати кілька порад.
- Задовго до екзаменів обговоріть з дитиною, що саме їй доведеться здавати, які дисципліни здаються найбільш складнимиі чому. Ця інформація допоможе спільно розробити план підготовки: на які предмети доведеться витратити більше часу, а що потребує лише повторення. Визначте разом з дитиною її «золоті години», залежно від того, «жайворонок» вона чи «сова». Складні теми краще вивчати в часи підйому, добре знайомі – в часи спаду активності.
- Прочитайте список запитань до екзамену.Не соромтеся зізнатися, що вже не дуже добре пам`ятаєте більшість розділів хімії, біології чи іншого предмету, який треба підготувати. Нехай здобувач освіти «повчить» вас з тих чи інших тем, а ви ставте запитання. Чим більше дитина встигне вам розповісти, тим краще.
- Обговоріть питання шпаргалок.По-перше, дитині буде цікаво знати вашу точку зору з цього питання, а по-друге, необхідно допомогти школяреві зрозуміти, що жодна шпаргалка не допоможе, якщо нічого не знати з предмету. Чи варто витрачати на них час?
- Домовтеся з дитиною, що ввечері напередодні тестуваннявона залишить книги та зошити, прогуляється і ляже вчасно спати. Останні дванадцять годин треба витратити на підготовку організму, а не знань.
- 5. У вихідний, коли ви нікуди не спішите,влаштуйте дитині репетицію письмового іспиту.Наприклад, візьміть один з варіантів ЗНО з математики. Домовтеся, що в дитини буде 3 чи 4 години, посадіть її за стіл, вільний від сторонніх предметів, відрахуйте час і оголосіть про початок «екзамену». Прослідкуйте, щоб дитину не відволікали телефон чи родичі. Потім перевірте завдання, обговоріть та виправте помилки, з`ясуйте, чому вони виникли.
- Слідкуйте за тим, щоб під час підготовки дитина регулярно робила короткі перерви.Поясніть, що відпочивати, не чекаючи втоми, – найкращий спосіб запобігти виснаженню. Важливо, щоб ліцеїст обходився без кави чи різних енергетиків. Нервова система і так напружена. Якщо здобувач освіти хоче працювати під музику, нехай працює, але домовтеся, щоб це була музика без слів.
- Не змушуйте дитину вчити предмет так, як це здається кращим для вас.У кожного – своя методика запам`ятовування. Якщо Вашій дитині наука краще дається вночі, хай займається. Але тоді не треба будити його дуже рано.
- Пам`ятайте, що в період підготовки діти стають особливо тривожними.Намагайтеся «підгодовувати» їх позитивними емоціями. Ні в якому разі не кричіть, не тисніть на психіку, навіть якщо результати будуть не такими, як хотілося. Обов`язково давайте дитині як слід виспатися, урізноманітніть раціон, включаючи в меню побільше фруктів. Побалуйте шоколадом, бажано чорним.