10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я

Психологічна служба

Десятого жовтня у світі відзначають Всесвітній день психічного здоров’я.
Він відзначається з 1992 року за рішенням Всесвітньої федерації психічного здоров’я та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Цього року Всесвітній день психічного здоров’я припав на період пандемії COVID-19, що різко змінила наше повсякденне життя. Ця криза викликала перебої в наданні медичної допомоги в усьому світі й ще більше ускладнила і без того обмежений доступ до якісних і економічно доступних послуг з охорони психічного здоров’я. Як підрахували у ВООЗ, нині майже 1 мільярд людей у світі страждають психічними розладами.
Щорічно через проблеми з психічним здоров‘ям світова економіка зазнає збитків близько 1 трильйону доларів. Стреси, невизначеність, проблеми з фізичним самопочуттям, спадкові чинники впливають на наше психічне здоров‘я, яке визначає якість життя.
Давайте сьогодні замислимося над тим, як ми дбаємо про себе та своє психічне здоров‘я. Яку увагу ми приділяємо відновленню та відпочинку, як долаємо стрес, як плануємо робочий розпорядок та визначаємо пріоритети, яке спілкування є корисним для нас, а яке токсичним, чим ми наповнюємо себе та світ навколо.
Психічне здоров‘я — це просто відсутність розладів, це наявність ресурсу жити, творити, розвиватися, чинити опір буденним стресам. Ми навчаємося та працюємо, але не варто забувати про відпочинок, відновлення, турботу про себе, хоббі та цікаві заняття.
Тому давайте від сьогодні більше дбати про себе!
Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність.
Будьте уважними один до одного та оберігаймо власне психічне здоров’я.

Практичний психолог технікуму О.П. Бевзюк

Наступний запис
Поради психологічної служби для здобувачів освіти під час пандемії COVID-19
Попередній запис
Інформаційно-просвітницький лекторій
Меню