День студента 2021!

Новини

Міжнародний День студента 2021 в Україні святкують 17 листопада.

Саме 17 листопада 1941 року на зборах в Лондоні  Міжнародна Рада Студентів в пам’ять про події в Чехії оголосила свято “Міжнародний день студентів”. Яка історія свята та які існують традиції до цього дня?

 День студента: історія свята

28 жовтня 1939 року поліція та підрозділі СС розігнали мирну демонстрацію з нагоди 21-ої річниці створення Чехословацької Республіки в Празі. Під час неї був тяжко поранений студент медичного факультету Ян Оплетал, а 11 листопада він помер. Його похорон 15 листопада став протестом проти окупації. В ньому взяли участь багато тисяч людей.

На наступний день в Берліні провели нараду за участю Адольфа Гітлера, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади на три роки. Насправді чеські ВНЗ відкрилися тільки після перемоги над нацизмом. Майно університетів підлягало конфіскації.

 Чому День студента  відмічають 17 листопада

17 листопада в Празі та інших містах, де були університети, почалися масові арешти чеських студентів: 9 представників студентських організацій було страчено в празьких в’язницях, понад 1200 арештовано та відправлено в Заксенгаузен (концтабір в Німеччині).

В гуртожитки вривалися солдати, били студентів, потім вивозили їх на околиці Праги, не дивлячись на те, як студенти були вдягнені. Був мороз, деякі залишились в піжамах. Там продовжували знущання. Вони падали, а німці наступали на шиї чоботами. Іноземців та жінок, які проживали в гуртожитках, не чіпали.

Традиції на День студента

Зараз День студента не сприймається, як траурний день, а навпаки — він про веселощі, вечірки, квартирники, музику, спів та танці. У всьому світі його святкують по-різному: перед врученням дипломів перевдягаються в безглузді костюми, влаштовують один одному екскурсії по університетам, роблять пікніки, співають пісні про студентів, дивляться фільми про студентів, декламують вірші про студентство, надсилають або дарують один одному листівки до Дня студента. Для молоді це прекрасна нагода провести гарно час, згадати найкращі моменти студентського життя та додати собі в скарбничку ще кілька веселих історій.

Наступний запис
Участь закладу в Міжнародному дні людей з обмеженими можливостями
Попередній запис
Інформація ЗНО 2022
Меню