Професія 7233 — Слюсар-ремонтник

Абітурієнтам

Професія 7233 Слюсар-ремонтник, 7212 Електрогазозварник

Ступінь навчання: кваліфікований робітник

Ліцензований обсяг прийому: 30

Термін навчання на базі: 
Базова загальна середня освіта  – 2 р. 10міс

Вартість навчання за рік (контракт) на базі: 
Базова загальна середня освіта  – безкоштовно

Професія слюсаря-ремонтника, електрогазозварника дуже поширена та необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати.

Кожна машина, верстат, агрегат являють собою складну технічну систему, що складається з безлічі взаємозалежних між собою деталей і вузлів. Але кожна, навіть найдосконаліша машина під впливом робочих навантажень і навколишнього середовища згодом виходить із ладу й вимагає ремонту. Для виконання ремонту устаткування, для попередження неполадок на підприємстві створюються спеціальні служби, укомплектовані фахівцями. Це кваліфіковані робітники, які обслуговують техніку на підприємствах або вдома, регулюють, виконують поточний і терміновий ремонти, проводять профілактичні заходи.

Слюсар-ремонтник, електрогазозварник – робітник, що обслуговує техніку на виробництві та в побуті, регулює, виконує поточний і терміновий ремонти, проводить профілактичні заходи. Ремонтнику необхідно добре розбиратися в тих механізмах, з якими він працює, знати логіку їхнього функціонування і властивості матеріалів, з яких вони виготовлені. Слюсар-ремонтник, електрогазозварник відновлює первісний технічний стан промислового обладнання, забезпечує його безперебійну роботу, здійснює повсякденний технічний нагляд, а в необхідних випадках проводить поточний та капітальні ремонти.

Учні вивчають:

будову устаткування, агрегатів і машин;
правила регулювання машин;
способи усування дефектів в процесі ремонту, складання та випробування устаткування, агрегатів і машин;
будову, призначення і правила застосування складного контрольно-вимірювального інструменту;
конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв;
способи розмічання та оброблення нескладних різних деталей;
систему допусків і посадок, квалітетів і параметрів шорсткості;
властивості кислототривких і інших сплавів;
основні положення планово-запобіжного ремонту устаткування;
основні відомості з читання креслень, електротехніки з основами промислової електроніки;
види зварювання.
Праця слюсаря-ремонтника, електрогазозварника потрібна в багатьох галузях господарства: на машинобудівних підприємствах, в будівельних організаціях, в сільському господарстві, на підприємствах і організаціях сфери побутового обслуговування тощо.

Меню