Як не збожеволіти від стресу? 👀

Рекомендації психолога

Найкращий захист від стресу – це в першу чергу бути до нього готовим. Тому перше, що потрібно зрозуміти, так це те, що якщо ви перебуваєте в Україні, то необхідно в першу чергу усвідомити, що рівень стресу перманентно у вас буде вищим. І із цим треба щось робити. І робити з цим щось потрібно щодня. Ну чи хоча б тричі на тиждень.

Стрес, як ми його розуміємо, чи стресові реакції «на» – це лише результат правильної роботи надниркових залоз. Але коли вибух ракети відбувається десь, а не прямо біля мене і не прямо зараз, то все одно ми стресуємо. У такому разі ми нікого не можемо вдарити, та й тікати нам нікуди. А отже, енергія не вивільняється. А гормони виділились саме для цього.

У такому разі варто їх звільнити та зайняти себе якимось рухом. Зробити просто розминку чи відтиснутись від підлоги. Можна навіть співати, але спів ефективний при лише невеликому стресі. Спів, спорт і динамічна, не статична, йога допомагають вивільнити гормони стресу з клітин у всіх органах і м’язах, і таким чином скоротити кількість стресових реакцій організму у вигляді недосипань, істерик або автоматичних самозвинувачуючих думок і так далі.

Бажано, звичайно ж, робити такі дії, які включатимуть у роботу найбільшу кількість м’язів та суглобів. Для якіснішої профілактики. І робити це варто настільки часто, як сильно ви хочете бути захищені від стресових реакцій. Профілактика полягає у щоденності дій, а не в прийнятті разової таблетки від стресу. Але й разові заняття також знижують кількість стресових гормонів. Часті повторення не дозволяють їм накопичуватися і, відповідно, захищають від виникнення хронічного стресу.

Бережіть себе🌿

Наступний запис
Принцип маленьких дій або правило таймеру 20 хвилин
Попередній запис
Гарячі лінії психологічної допомоги
Меню